Postępowanie fizjoterapeutyczne zajmuje szczególne miejsce w terapii i opiece osób dotkniętych chorobami otępiennymi. Spowalnia procesy destrukcyjne w ośrodkowych układzie nerwowym, podtrzymuje sprawność fizyczną oraz redukuje zaburzenia psychopatologiczne.

Ośrodek dysponuje wysokiej klasy sprzętem rehabilitacyjnym. Zapewniamy szeroki zakres zabiegów fizykoterapeutycznych-posiadamy zabiegi z zakresu elektroterapii, sonoterapii, kriorterapii oraz światłolecznictwa. Nasi pacjenci mogą korzystać z profesjonalnego sprzętu masującego, charakteryzującego się szerokim polem zastosowań. Pomagają one przenieść się chorym w wyższy stan relaksu, a w połączeniu z wyciszającą muzyką mają działania głęboko terapeutyczne. Do dyspozycji mamy również urządzenie do masażu wibracyjnego, który wspomaga leczenie wielu dysfunkcji narządu ruchu. W placówce stosujemy także manualne metody leczenia takie jak masaż. Pacjenci mogą korzystać z hydroterapii, mamy do zaoferowania również kąpiele wodne.

Ponadto posiadamy bogato wyposażoną salę gimnastyczną, prowadzimy rehabilitacje indywidualne dostosowane do stanu pacjenta. Kuracje te mają korzystny wpływ na wspomaganie leczenia procesu terapeutycznego.

Rehabilitacja:
Monika Augustyn Fizjoterapeuta

Z pasją, zaangażowaniem oraz ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym.

Ukończyłam studia na kierunku fizjoterapia w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w rozmaitych kursach, szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych, sympozjach oraz konferencjach. Śledzę na bieżąco nowe doniesienia z zakresu rehabilitacji poprzez lekturę najpopularniejszych specjalistycznych czasopism z dziedziny fizjoterapii.

Pracuje w myśl zasady, że najwyższą wartością terapeutyczną jest holistyczne spojrzenie na Pacjenta. Posiadam Prawo do Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty nadane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów.

Ukończone kursy: podwieszanie w praktyce fizjoterapeuty, masaż Ajurwedyjski, masaż relaksacyjny, masaż gorącymi kamieniami, masaż bańką chińską, masaż, antycellulitowy, masaż Hawajski, masaż PeLoHa.


Patrycja Pałac Technik Masażysta

 

 

 

 

 

 

 

Ukończyłam szkołę TEB Edukacje w Lubinie na kierunku Technik Masażysta z ponad 3-letnim doświadczeniem zawodowym.   Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje na rozmaitych kursach a także poprzez studia na kierunku Fizjoterapii w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. Posiadam różnego rodzaju szkolenia takie jak np. masaż sportowy, masaż gorącymi kamieniami, bańkę chińską, masaż leczniczy, kinesiotaping. Głównie zajmuję się masażami leczniczymi, które pacjentowi przynoszą dużą ulgę w bólu. Jestem urodzoną optymistka chętnie dzielę się pozytywną energią.


Terapia Zajęciowa:
Jolanta Chocholak Terapeuta Zajęciowy

Jestem wykwalifikowanym terapeutą zajęciowym specjalizującym się w pracy z osobami dorosłymi, chorującymi na choroby neurozwyrodnieniowe. Mam ponad 12 letnie doświadczenie pracy zawodowej z osobami doświadczającymi choroby. Prywatnie szczęśliwa żona, matka, babcia, która od najwcześniejszych lat zaraża swoją pasją do czytania. Moim zamiłowaniem jest rękodzieło, w wolnym czasie wykonuje świeczki z wosku pszczelego.


Sylwia Wolna Terapeuta Zajęciowy

Jestem wykwalifikowanym terapeutą zajęciowym specjalizującym się w pracy z osobami dorosłymi, chorującymi na choroby neurozwyrodnieniowe. Mam ponad 5 letnie doświadczenie w pracy zawodowej z osobami doświadczającymi choroby. Prywatnie uwielbiam czas spędzać w swoim ogrodzie i zarażać innych swoim hobby. Moją pasją jest rękodzieło, w wolnym czasie wykonuje makramy.


Dorota Sowa mgr Terapii Zajęciowej

Jestem magistrem terapii zajęciowej od 10 lat.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako instruktor terapii zajęciowej w warsztatach terapii zajęciowej dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Obecnie spełniam się zawodowo podczas pracy z seniorami. Prywatnie jestem miłośniczką zwierząt oraz fanką książek sensacyjnych.