Dr n. med. Agnieszka Mydlikowska- Śmigórska
Psycholog kliniczny, Neuropsycholog, Psychoterapeuta

Ukończyłam wydział psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jestem specjalistą psychologii klinicznej – neuropsychologiem. Z racji najlepiej w kraju zdanego egzaminu specjalizacyjnego otrzymałam nagrodę Ministra Zdrowia. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu pod kierunkiem Pani Profesor Joanny Rymaszewskiej. Jestem certyfikowanym terapeutą behawioralno-poznawczym oraz autorką licznych publikacji z obszaru neuropsychologii i rehabilitacji neuropsychologicznej. Specjalizuję się w neuropsychologicznej diagnozie różnicowej oraz profilowaniu neuropsychologicznym chorób rzadkich. W swojej pracy, obok autorskich metod, sięgam też po najnowsze podejścia stosowane w diagnostyce i rehabilitacji neuropsychologicznej. Wykładam neuropsychologię oraz jestem kierownikiem specjalizacji z neuropsychologii. Prowadzę liczne warsztaty, wykłady i seminaria, podczas których staram się zarazić studentów miłością do neuropsychologii.

Prywatnie jestem mężatką i mamą trójki dzieci, które staram się zarazić pasją do biegania i podróży.


Agnieszka Żelwetro
Specjalista psychologii klinicznej, Neuropsycholog

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestem absolwentką psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego i specjalistką psychologii klinicznej – neuropsychologiem. Pracuję w Ośrodku Badawczo – Naukowo – Dydaktycznym Chorób Otępiennych w Ścinawie od momentu jego powstania. W pracy klinicznej zajmuję się diagnozą neuropsychologiczną i neuropsychologiczną oceną otępień, a także poznawczymi profilami chorób otępiennych oraz opracowywaniem i wprowadzaniem niefarmakologicznych metod oddziaływań. Prowadzę szkolenia dla kadr medycznych, seniorów oraz instytucji pracujących z seniorami i osobami z zaburzeniami poznawczymi. Od ponad 15 lat organizuję coroczne międzynarodowe seminaria neuropsychologiczne. Popularyzuję wiedzę o neuropsychologii starzenia się i neuropsychologii otępień.

Wykładam neuropsychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, współpracuję z Instytutem Psychologii UWr, prowadzę zajęcia na podyplomowych studiach z Psychogerontologii. W pracy naukowej i klinicznej koncentruję się na procesach związanych ze starzeniem się umysłu oraz profilach neuropsychologicznych otępień. Pracuję pod opieką naukową prof. Czesława S. Nosala. Jestem autorką i współautorką artykułów naukowych dotyczących neuropsychologii geriatrycznej.

Jestem współtwórczynią innowacji społecznej – „Teatru Reminiscencyjnego” z udziałem osób z zaburzeniami poznawczymi, której model został opublikowany w kilku wersjach językowych (czeskiej, polskiej, serbskiej, słowackiej i angielskiej). Jestem także pomysłodawcą, współtwórcą i prezeską Fundacji „Sztukowanie Pamięci” działającej na rzecz osób starszych, osób z zaburzeniami poznawczymi i ich rodzin. Ostatnie realizowane projekty to: „Sztukowanie Pamięci”, „Pamięć +”, „Nuty i Nici Wspomnień”. Od wielu lat współpracuję z Ośrodkiem Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Psycheland we Wrocławiu i aktywnie działam w Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Fascynuję się fenomenem Camino de Santiago. Przez wiele lat byłam wolontariuszką w schronisku na Monte do Gozo w Hiszpanii oraz koordynatorką wolontariuszy. Jestem miłośniczką Iberii i jazdy na rowerze.


mgr Irmina Wągrowska-Kaster

Specjalista psychologii klinicznej, Neuropsycholog , Psychoterapeuta

Ukończyłam studia magisterskie na wydziale psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji, a także realizuję  specjalizację z psychologii klinicznej, w trakcie której głównym obszarem mojej pracy jest neuropsychologia. Specjalizuje się w pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi, zajmuje się również diagnostyką psychologiczną oraz interwencją kryzysową. Posiadam również uprawnienia pedagogiczne.

Doświadczenie zawodowe przede wszystkim zdobyłam pracując w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym i w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej w Lubinie. Ponadto swoje umiejętności zawodowe w zakresie interwencji kryzysowej, diagnostyce dzieci oraz rodzin zdobywałam  w Powiatowym Ośrodku Pieczy Zastępczej. Moje zainteresowania naukowo-badawcze obejmują przede wszystkim zaburzenia poznawcze oraz problemy pacjentów doświadczających chorób neurodegeneracyjnych i ich rodzin, a także  traumatyczne wydarzenia życiowe. Jestem członkiem zespołu badawczego realizującego badania kliniczne.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą córeczki, którą od najwcześniejszych lat staram się zarazić swoją pasją do czytania.


mgr Aleksander Płotnicki

psycholog